Siidi, sametit ja kompvekke!

Bullerby tüdrukud käisid mängult poes ostmas siidi, sametit ja kompvekke. Mis kadestamistväärt pereema-kontseptsioon! Meie poenimekirjad näevad selle loetelu kõrval palju proosalisemad välja. Näiteks selline:

Täna läksime ratastega. Väikevend, kes oleks nagu eluaeg kahel rattal kihutanud – tegelikkuses võeti töökojas alles kaks päeva tagasi abikad maha – väntas entusiastlikult kaasa. Ainult et käed väsisid ära, nagu ta poe juurde jõudes väitis. Tagasiteel tegime väikese peatuse pargis asuval mänguplatsil. Väikevend sõbrunes hoobilt ühe teise noorjalgratturiga. Enesetutvustamisel laususid mõlemad asjalikult oma täisnime ja aadressi. Panin silmad kinni ja kuulasin linnulaulu ja poiste mängu. Härrased leidsid hetkega enestele mõõgakujulised puuoksad ning hakkasid röövima rikkaid ning jagama röövitut vaestele. Linnud laulsid, päike paistis. Kevad oli väga käes.

Kui lõpuks koju jõudsime, olid Väikevenna käed kohe päris väsinud. Naabripoiss tervitas teda valju hõiskega, otsekui oleks lahusolek kestnud nädalaid, mitte kaks tundi. Väsimus ununes ja mäng jätkus.

Mina pakkisin oma siidi, sameti ja kompvekid lahti.

Advertisements

2 thoughts on “Siidi, sametit ja kompvekke!

  1. Kaur ütles:

    Kevad on mõnus, eks!!!

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s