Kiribukrabu. Kirjumirju. Kuldaväärt

See oli küll nädal, mille sisse peaks mahtuma kaks nädalat. (Mustkunst stiilis ühes kilos ketšupis on kaks kilo tomateid.)

Mitu asja sai korda. Noh, näiteks suvest saati kasutusest väljas olnud WC. (Ütlen igaks juhuks selgituseks: meil on teine veel! Muidu võiks arvata jumal teab mida, eks ole.) Ja puhastamist vajav boiler sai ka korda. Ehkki – teisest küljest – avastus, et mu suur poeg oskab iseseisvalt sauna kütta, oli samuti rõõmustav.

Selle nädala jooksul on meil kodus olnud haige, ebahaige ja veel üks haige.

Lisaks on täiesti käes kevad. Selle pühitsemiseks tegime ka kausikoogi – minu jaoks on see külmal ajal kuidagi täiesti kohatu toit (umbes sama, nagu keegi serveeriks suvisel aiapeol verivorsti ja hapukapsast). Täna nägin esimese – kuldse – selleaastase liblika ka ära. Väikevend näitas. Tema ise on neid Mamma juures näinud juba korduvalt.

Esimene pesu on õues kuivatatud. Riisusin lehed õunapuude alt kokku. Ealine iseärasus vist, ma kohe nautisin seda – päike paistis, lapsed ja kassid kõndisid aiast aeda. Kõik olid talveunest ärganud ja urust välja tulnud. Tagant-naabrinaine uuris murelikult oma tavapäraselt veatut muru – kust küll on sinna ilmunud siniliiliad? Tema neid sinna pole istutanud. Kõrvaltnabrinna omakorda arvas, et need näevad ju kenad välja, las olla, kuid vastse lilleomaniku ilme jäi ülimalt umbusklikuks. Vestlesime kassidest, muttidest ja ilusast ilmast. Uus kaunis naabriproua pühkis oma maja treppi – veatu meik, mustad sukad ja seelik ning roheline põll tekitasid tunde, nagu oleks ta välja astunud sarjast ‘Allo ‘Allo! Erakordselt sulnis vaatepilt kesk ümbritsevaid dresse ja kummikuid.

Pealelõunal käisime poistega veel botaanikaaias. Kõrreke, kes oli teist hommikut järjest käinud ehteid valmistamas, jäi kohusetundlikult koju õppima. Botaanikaaed oli inimesi ja kevadet pungil täis.

Tõesti – ta on käes!

3 thoughts on “Kiribukrabu. Kirjumirju. Kuldaväärt

  1. anonyymne AK ütles:

    No eks selle sauna kytmise osas sai ju paar nädalat tagasi poissi nii teoreetiliselt kui praktiliselt koolitatud 🙂

  2. anonyymne AK ütles:

    Tublidus pärineb ikka poisist!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s