Kuidas võltsida haiguslugu ja teisi õpetusi paanika tekitamiseks

Eile helistas Mamma mulle töö juurde: Väikevennal oli tõusnud palavik. 38,1.

Pealelõunal oli Väikevend kodus. Täitis võrdlemisi rõõmsal meelel Väikese Muti töövihikut, vaatas arvutist Mašat ja karu ja teatas naabripoisile tähtsa näoga, et ta on haige ja õue ei saa. Väga haige ta just ei tundunud, ma ausalt öeldes ei kraadinud ka.

Mamma ja Vanaema vaatasid Oliveri kordusetendust, meie Väikevennaga istusime kodus ja mängisime memoriini (mina kaotasin, nagu alati).

Et ma ei peaks haiget last hommikul vara voodist välja tõstma, viisin ta juba õhtul uuesti Mamma juurde. Teel möödusime reetlikult punaste pükstega poisist, kes burksiputka juurde ratast parkis. Meie Suur Vend. Kui koju tagasi jõudsin, polnud Suur Vend ikka veel kodus. Telefoni tal kaasas polnud.

Läksin õhtusesse trenni. Enne trenni algust helistasin koju Kõrreksele. Hea, kui on olemas vähemalt üks laps, kes pole ei haige ega teadmata kadunud. Suurt Venda polnud ikka veel kodus. Helistasin ka poole trenni pealt. Ikka ei midagi. Igasuguseid mõtteid tuli pähe.

Trenni lõppedes nägin telefonis sõnumit: Emps, kus mu jalkakaardid on?

Vähemalt elus.

Telefoniraport Mammalt teatas, et põngerjal on taas palavik. Taas 38,1.

Kodus ootas ees tõsine vestlus. (Mitte jalkakaartidest.)

Kui ka hommikul oli Väikevennal palavik 38,1, tekkisid mõningad kahtlused. Nii oligi. Mamma kraadiklaas oleks näidanud 38,1 ilmselt ka talvituval nahkhiirel.

Pealelõunal helistas ka Suur Vend.

Emps, ma käisin hambaarsti juures, aga ma olen veel veerand tundi linnas, enne, kui tulema hakkan.

Vestlus, nagu näha, oli tulemuslik. Ka Mamma ostis endale uue kraadiklaasi.

5 thoughts on “Kuidas võltsida haiguslugu ja teisi õpetusi paanika tekitamiseks

 1. Mina võltsisin lapsena niipidi, et kui haigeks jäin, lugesin Robin Hoodi lustakad seiklused 25. korda läbi, ja kui palavik oli kka veel üleval, raputasin selle alla ja lasin emal end kooli saata. Mis tega, mulle nii meeldis koolis käia;)

  • iibis ütles:

   Mul oli lapsena see kurb asi – praegu on ka, aga enam ma ei kurvasta – et ma olin üliharva haige ja kõiki oma elu viit kuni seitset palavikukorda suudaksin ma ehk mõningase meeldetuletamise järele ka loetleda.

   Aga Mamma kraadiklaasi soovitas üks teismeline hoopiski netioksjonile panna! Enamik koolilapsi omaks heameelega mõnigi kord kolm-nelikümmend kraadi palavikku!

 2. Mac ütles:

  Kas see “Maša ja karu” mutikas on toosama tore, mis Terevisioonis hommikuti on (aga väga valel ajal.. nad ei arvesta üldse minu hommikurežiimi :P). Kas need on kusagil online ülevald või oli tegu DVDga…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s