Vastlapäeval

Vastlapäev on ohkamapanevalt maitsev (ega keegi muidugi ei käskinud kahte kuklit süüa!) ja muidu tore. Näiteks võivat vanatüdrukud täna kosja minna ja ära ütleda ei tohtivat. Siinkohal, kui nüüd isiklikuks minna, ma passin, kui võib. Mitte et ma ei usuks enam meestesse, aga noh, on nagu on selle asjaga…

See-eest käis Kõrreke meil täna juukseotsi lõikamas, nii et nüüd peaksid ta (enam-vähem vöökohani ulatuvad) juuksed lõpuks ka kasvama hakkama. Eks see ole peatselt näha.

Väikevend oli väga erutatud juba hommikul, kuna täna pidi hea lasteaiasõber K meile külla tulema. Nii ma võtsingi töölt – kui täpne olles siis koguni otse streigikoosolekult – tulles kaks sõpra esmalt kelgurongi ja siis auto peale. Mängiti legodega, tankiga, vaadati dinosaurustefilmi ja tehti muud mõnusat. Mina küpsetasin siis kukleid, pärmitaina ostsin küll poest. Vahukoore sisse sai natuke kardemoni, nii et lõhn oli vähemalt aus.

Koolilastel oli täna spordipäev, mis Suurel Vennal läks sujuvalt üle samuti seltsielupäevaks. Kuna sportlikud üritused lõppesid siis, kui poiste trennid olid juba alanud, sain oma pojalt sõnumi, et ta läheb sõbraga kaubanduskeskusesse. Kui ta kolme tunni pärast ikka veel ei olnud laekunud, soovitas Kõrreke netipangast vaadata, kas ta ikka veel tšillib või on raha juba otsas ja tuleb piirduda tagasihoidlikuma hängimisega.

Ma hoopis helistasin ja sain teada, et Suur Vend hakkab kohe-kohe koju tulema. Seejärel helistas mulle poisi parima sõbra ema, kelle sõnutsi olid poisid koos, aga tema naasklil olla vist telefon tühi. Kümneaastaste puhul on hea vähemalt see, et tead veel, kus ja kellega. Isegi sõbra ema telefoninumber on, nagu näha, teada.

Ja õhtu, nagu sellised lapsepõlveõhtud ikka, lõppeb vääramatult kojutuleku – või siis -minekuga. Samal ajal kui Väikevenna sõbrapoisile isa järele tuli, laekus koju meie Suur Vend, väsinud kõigest sest tšillist ja hängist. Tavaliselt trennist tulles on ta ikka palju reipam. Käidud oli spordi-, tehnika- ja lemmikloomapoes, vahepeal ka Mäkis burksi söödud. Õnneks polnud kõht nii täis, et sinna paar-kolm vastlakuklit poleks mahtunud!

One thought on “Vastlapäeval

  1. anonyymne AK ütles:

    hmm – minust läksid kuklid kaarega mööda. seeest oli mul planeerimisvea tõttu tööl kaks asetust – täispäevane polikliinik ja täispäevane päevakirurgia. Nagu kahe näoga Ianus või hoopis skisofreenik? aga kuidagi, nagu näha kommentaarist, on saanud päev õhtusse!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s