Meenutades Mäepoole Adriani ning mida teha vaba ajaga

Tütar Kõrrekesel on, nagu selgus, ülemäära vaba aega. Noh, ainult vehklemistrenn, muusikakool, lastekoor ja orkester. Reede õhtul viiest seitsmeni on ta näiteks täiesti vaba. Nii et täna teatas tüdruk, et oli leidnud ühe tasuta kunstiringi, kus ta nüüd rohke vaba aja täiteks käima hakkab.

Viisin ta autoga kohale ning läksin pärast järele ka. Teel autost majja või majast autosse suutis tüdruk kaotada kinda. Sõitsime kohe tagasi, kuid kinnas jäigi leidmata.

Kas mõnda sellist ringi pole, kus õpitakse praktilisi asju – no näiteks, kuidas kindad alles jääksid või kuidas kass keldrist kätte saada, pärisin. Tütar vaid turtsus pahaselt – no kuidas ma aru ei saa, et kinnas kadus sellepärast, et tal olid käes asjad, mille tõttu ta ei saanud kinnast kätte panna.

Sa oleksid pidanud kinda kõige pealt kätte panema. Juba kasvõi külma pärast, olin ma tagantjärgi tark.

Oleks on paha poiss, nii ütleb juba Eesti vanasõna!

***
Ma sain näha Karu, kirjutas Mäepoole Adrian Ameerikast oma kuulsas kirjas, mille Vahtramäe Emil Idale kingiks toodud sametkarbist leidis.

Mina, teate, sain täna näha Kassi. Mitte, et ta oleks liigset lähedust lubanud või midagi. Aga ta kuulas mu ära ja käuksatas paar korda vastu ka. Karv oli siledaks soetud ja läikima hakanud selle kahe nädala jooksul. Teatasin kohe rõõmsa uudise ka tütar Kõrrekesele ja alles hiljem märkasin, et oleks pidanud vähemalt ära märkima, et ta on liialt kauaks üles jäänud. (Mulle endale kuluks üks praktiline lapsekasvatusring ära!)

Gudbai seleks koraks, lõpetan siinkohal Adriani sõnadega.

Advertisements

4 thoughts on “Meenutades Mäepoole Adriani ning mida teha vaba ajaga

 1. Sille ütles:

  Kassiga asi edeneb! Ilmselt on see hea uudis 🙂

 2. Trulla ütles:

  Pöial püsti kassiarengute tervituseks. 🙂
  Kõrreke näikse lausa obsessiivselt aktiivne olevat sul. 🙂 Noh, kes teeb, see pidi jaksama ka. Ja Tartus on veel kindlasti mõned huvitavad ringid, millega ta näiteks tulevikus veel liituda võib. 😉

 3. Siiri ütles:

  Tundub, et Tartus elab kindasööja. Mu laps kaotas ka nädal tagasi kinda, tunni pärast käisime kõik olulised punktid läbi, kus kinnas oleks pidanud olema. Aga ei leidnud me kinnast Taskust ega Raekoja platsilt. (Must sõrmik, Columbia peale kirjutatud.) See ei olnud selle talve esimene kadunud kinnas… Nüüdseks on kõigile asjadele, kuhu võimalik, nimi ja telefoninumber sisse kirjutatud, aga ükski kadunud asi pole veel tagasi helistanud. Ilmselt on viga selles, et me pole asjadele telefone ostnud.
  Nii et palun ka ringi, kus õpetatakse asjade mittekaotamist, oma toa korrashoidmist, riiete kappipanemist ja muid pisiasju.

  Tervitused kassile!

 4. Jana ütles:

  Minul on au omada tigedat kassi, nii ma teda nimetan 🙂 võtsime mehega ta umbes 3 aastat tagasi Rakvere lähistelt ühest talust, kuulutuse leidsin internetist. Kassike on muigugi ilus, valge, kõrvad ning sabajupp tumedad. Nimigi on aus- Matilda Tõru. Aga kui ta juba autosse tookord viisime, oli ta sellise näo ja häälega, et maailm saab otsa ja kõik. Kuna ei ole au keldrit omada, siis meie preili passis voodi all mitmeid päevi ning kuna ähmi täis perenaisel ei olnud mõistust, et panna voodi alla liivakasti, siis kassike kasutas viisakalt hädade tegemiseks voodi all olnud arvutikotti (õnneks tühja). Eks me ajasime ta seal ikka välja ja püüdsime ära osta maitsvate konservide ja pasteetidega. Lõpuks ta tegi meile au ja tuligi välja. Praeguseks on olukord selline, et tema peab end perenaiseks, minu süles on hea magada aga vaid siis kui preili ise seda tahab. Meest ei kannata ta siiani eriti palju (kodutrauma ehk?) ning 10-kuune beebi on lihtsalt üks tüütu putukas, kes tema ellu ootamatult ilmus ning ainsa boonusena huvitavat mängumaterjali kaasa tõi. Väike tigedik on ta siiani, hammustada võib suvalisel hetkel ja küüniseid oskab ka meisterlikult kasutada. Kodu aksessuaarina on ta muidugi armas 🙂 Tegelikult usun, et ta ise ootab, et millal see jama ükskord lõppeb ja ta jälle suveks maale vanaema juurde saab. Loodan, et teie kassist tuleb lõppkokkuvõttes üks tore kaisukass 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s