Jõulurõõm ja jõulunutt

Mõnikord tundub, et jõuluaeg on mosaiik erinevatest kohustustest. Kuusk ja piparkoogid. Kingitused – kooli, lasteaeda, õpetajate kingirahad, kasvatajate kingirahad, treenerite kingirahad. Jõuluüritused. Maksta veelkord raha. Vaadata üle riided. Peoriided ja -kingad. Esinemiskostüümid (sedakorda sain tuua lavalaudadele karu, lohe ja tuulepoisi).  Jõuda vaatama etendusi, kuulama flöödimängu (muusikakoolis) ja koore (mitmel pool). Võidelda kommiuputusega. (Ega viimasest vist muud moodi võitu saa, kui kommid ära süüa. Siis on rahu majas ka.)

Aga kõigest eelnevast hoolimata – kurta oleks patuasi.


Esimene jõuluvana käis lasteaias. Väikevend sai raamatu. Ja pole seda reede õhtust saadik käest pannud. Me ei saanud lasteaiast tulemagi enne, kui kõik pildid vaadatud. Ja pildid on seal raamatus vaatamist väärivad – detailirohked ja väikeste vimkadega. See rõõm mitte lihtsalt raamatust, vaid jõuluvana toodud raamatust on nii ehe. Jõuluvana juba teab, kuidas lapsi rõõmustada.

Vähemalt enamasti.

Lasteaia jõulupeol nägin ka mina oma silmaga last, kes valju häälega nutma hakkas, kui aru sai, et pakis on raamat.

6 thoughts on “Jõulurõõm ja jõulunutt

 1. Anonyymne AK ütles:

  jah, kõik lapsed ei oska lugedagi…

  • iibis ütles:

   Lugupeetud Anonüümne AK! Juhin tähelepanu, et ka meie viiene ei lugenud siiski raamatut veel ise. See-eest nõutas ta ettelugemist emalt, vennalt ja õelt ja arvas, et kui me ühe korra veel selle läbi loeme, võime juba “Sinikaru” juurde naasta.

 2. reet ütles:

  Oijah. Mina hakkan vist valju häälega nutma, kui kusagilt veel mõni kommipakk tuleb. Praeguseks on kolme lapse peale erinevatest allikatest tulnud vähemalt 4 kilo komme …

 3. epp ütles:

  Meil on see ka üks suuri hooajalemmikuid, koos sama autori “Jõuluvana” nime kandva teosega. Ja väljaspool hooaega raamat kuutõbisest härra Sarvistest. Kas Väikevend nendega on tuttav?

  • iibis ütles:

   Ei ole, paraku. Küll aga Nõiatrummi-looga (http://www.apollo.ee/product.php/0813139). Viimase juures on paraku tunda pr MV kuritegelikku toimetajakätt – üldiselt ma eelistan pigem selle käe alt läbi käinud raamatutest hoiduda, selmet vihaseks saada – aga pildid ja tegelikult ka lugu ise kaaluvad siiski teatud määral toimetajaproua roimad üles!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s