Sigarette pole. Komme ja kõrvavalu on!

Et jah, mis on ja mida pole – see arvepidamine on tegelikult lihtne. Raha pole – või kui ongi, siis vähe. Aega pole – või kui ongi siis väga vähe. Ja noh, seda missugused inimesed vaevlevad sagedamini üksikul saarel ilma tubakata – kas need,  kes tarvitavad tubakat või need, kes ei tarvita, seda mäletab ju igaüks juba Pipi Pikksukast.

Aga see-eest saabus öösel Väikevennale kõrvavalu. Hiljuti olin täiendanud külmetushooaja saabumiseks valmistudes  ka kodust ravimikappi. Ja veel suurema kokkusattumusena oli mul koguni endal täna perearstiaeg broneeritud.  (Kolmese pesakonna jaoks võiks vist novembrist märtsini igal nädalal mõni igaks juhuks tallelele pandud olla.)

Väikevend teab tegelikult ka oma alanud kõrvapõletiku põhjust – nimelt ütles ta mulle, kui nägi mind hommikul juukseid föönitamas, et sellepärast tal kõrv valutabki, et mina sageli fööniga müristan.

Tõin poest mett ning lapskond oli nõnda tänulik, nagu ma ise oleks õielt õiele lennates selle korjanud. Suuremad lapsed käisid katri jooksmas, meie Väikevenna ja tema valutava kõrvaga jäime koju, et kadrisantidel oleks, kellele esineda.

Meil käis mitmeid sante.  Kui umbes viiene naissoost kadrisant esitas anekdoodi, mille kulminatsioon kõlas vanamutt, käi p…e – ei mitte mulle öeldud, vaid loo sees, surusin ma endas maha pedagoogi ja tõin lapsele kommi. (Või oleks pidanud ütlema: kadrisant, laku panni?!)

Hiljem saabus Suur Vend sõpradega meile oma noosi jaotama. Pakkusin poistele mahla, vahetasin raha lahti ning aitasin serveerida santidele kotti pistetud põrdalihakonservi.

Kõrrekese trupp esines naaberlinnaosas – ka nende kotid olid heast-paremast pungil  ja tüdruk ise väga elevil.

Kui hästi läheb, jagub komme isegi päkapikuajani. Loodame, et kõrvavalu kaob kiiremini kui kommid. Ma igal juhul püüan ilma föönita hakkama saada.

 

 

 

 

Advertisements

8 thoughts on “Sigarette pole. Komme ja kõrvavalu on!

 1. kertu ütles:

  Mis te kõrvavalu vastu tarvitate? Meil käib ka see vahel poisil kallal. Perearst soovitas panna kõrva vatitups kampriõliga. Selle aurud pidid aitama ja on meid isegi aidanud. Kiiret paranemist poisile!
  See on tore kuidas ema on alati süüdi. Minu poiss kauples kolmapäeval end Milani ja Barcelona mängu vaatama. See kestis südaööni ja lasteaias olnud raske päevaunest tõusta. Õpetajatele oli ta seletuseks rääkinud, et ema ajab ta ALATI liiga vara üles:(.

  • iibis ütles:

   Toon homme apteegist kampriõli. Meie perearst on rohkem meinstriim ja Väikevend võtab Sudafedi, mida apteekriproua meile algul müüa ei tahtnud. (“Uute soovituste järgi ei soovitata üldse alla-kuueteistkümnestele!”) Vanaemal oli täna veel mingi Aladini imelamp kah olnud, millega kõrva olevat soojendatud.

   Mis puudutab jalgpalli, siis poisil oli ju täiesti õigus. No oli ju liiga vara!

 2. sehkendaja ütles:

  See anekdoot on minuteada selle aasta mingist Tähekesest, jube kuulus viimasel ajal (meile räägiti vanamehega versiooni).

 3. Paula ütles:

  Kõrvavalu vastu ikka paratsetamooli.

 4. Paula ütles:

  Meil oli üks mängukass,mis valutavale kõrvale käis. Kõrvavalukiisu, kollane

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s