Pidusid

a)jõnglastele

Suure Venna viimane sünnipäev sai peetud täiesti ebamoodsalt kodus. Kodusel peol on lisaks toredatele külgedele ka omad ohud, mis augusti viimasel päeval kõik kenasti ka näitlikustatud said (naabrite kasvuhooneklaas – purunes küll sportlike mängude käigus – aga ikkagi, äädikakärbeste invasioon kui laual on mitmeid tunde väärt toitu ja jooki ning enam kui kuuetunnine kestvus, mis erinevalt sünnipäevapidajast endast mõnele pereliikmele siiski liiast tundus, kui tuua siinkohal paar näidet).

Niisiis ei tekitanud Väikevenna idee oma pidu mängutoas pidada kelleski erilisi vastuväiteid. Seda enam, et Väikevend leidis osava projekijuhina ka sponsori (oma isikliku isa näol).

Kurva tõsiasjana selgus paraku, et kodulehel väljareklaamitud rüütel on vahepeal kolinud pealinna, kuid me saime piraadi. Minu ülesandeks oli toit lahti pakkida, serveerida – ning pärast suur osa uuesti sisse pakkida. Olgu küll, et paar külalist panustasid toidule hoolega – lasteaiasemu SJ väitis seejuures, et oma sünnipäeval sõi ta üksi ära kogu söögi – kuid ülejäänud veetsid suurema osa ajast seltskondlike ja kasvatuslike mängudega. (Koduvana tädi osas piraat.)

Pidu oli tore ja kingitused Väikevenna eksperthinnangul ägedad – peamiselt legodest kokkupandavad koletised, mitut sorti autod ja muu seesugune väärt kraam.

b)sinus eneses

Pariis! Sellega on muidugi kõik öeldud. Täna käisime suuremate lastega üheskoos kinos – tegelikult mõtlesin üksi minna, aga Suurel Vennal on viimasel ajal tekkinud tarvidus mind kontrollida (kas kellelgi on veel tunne, et Suur Vend jälgib?) ja nii ma leidsingi end ostmas ühe asemel kolme kinopiletit.

Film oli Väga Woody Allen. Muinasjutt suure hulga klišeedega. Aga see vist ongi muinasjuttudele omane? Ilus linn, ilus muusika ilusad lood. Ja nagu muinasjutus ikka, ei tekinud hetkekski kahtlust, kellele kaasa elada.

Oh, kes ei tahaks elada 1920. aastate Pariisis!?

Tegelikult tekkis kiusatus ka Hemingway Pidu sinus eneses üle lugeda. Lugesin vist kooliajal ja mulle justkui tundub, et see meeldis mulle rohkem kui muu Hemingway. (Minu halva kirjandusliku maitse tõestuseks olgu siinkohal ausalt öeldud, et Muumipapa ja meri meeldib mulle kindlalt rohkem kui Vanamees ja meri.)

4 thoughts on “Pidusid

 1. Paula ütles:

  Iibis, hea! Olen 100% nõus, et Muumipapa ja meri on parem raamat kui Vanamees ja meri.

 2. Kairi ütles:

  Oi ma maadlesin kooliajal selle vanamehe ja kalaga, kuigi ega see ju halb raamat pole, aga Muumipapa ja meri on puhas nauding. Mingid süümepiinad olid mul ikka selle vanamehe pärast jäänud ja sel aastal võtsin Pidu sinus eneses ette, kuna olevat paljude arvates Hemingway parim teos, aga no ei istunud mulle. Lohutuseks võib Tove Janssoni Suveraamatut peale lugeda.

 3. Marit ütles:

  Pidu sinus eneses oli mingil perioodil mu lemmikraamat. Kogu see Pariisi-elu ja inimesed ning Hemingway enda keelekasutus ja stiil (selles südaöö pariisis filmis ta ju ka kõneles peamiselt oma raamatutsitaatides) paelus mind täiega. Film oli oma klišeedest hoolimata hea, üllatavalt hea isegi. Ma ilmselt ostan ka DVD, kui see kunagi müüki peaks tulema.

  Vanamehe ja mere raamat jäi mul aga mitu korda pooleli, enne kui lõpuks sundisin end seda lõpuni lugema. Ei tea, mis sellega siis oli. Muidu Hemingway teiste raamatutega pole probleeme olnud, ehkki need ju kordi paksemad kui mereraamat.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s