Jahihooaeg

Ma tegin tõesti kõik endast oleneva, et jahihooaega edasi lükata.

Peale sööki koristasin ma sageli laua nii kiiresti, et sööjad oleksid võinud küsida Väikese My sõnadega: Kas selle võib ära süüa, mis juba suus on?

Köögi prügikasti viisin igal õhtul välja. Õunu ei koorinud ega tükeldanud kunagi toas – ja kõik temaatilised ülejäägid läksid otseteed komposti.

Ma arvan, et jahihooaeg algas Suure Venna sünnipäevapeoga sõpradele augusti viimasel päeval. Siis olid tõesti toidud pikalt laual – ja ka kali, mis on nähtavasti nende nõrkus. Äädikakärbeste nõrkus siis.

Enamus toitu on kinnistes pakkides või külmkapis. Aga kassi kauss on ju ikka väljas.

Ja ühel õhtul otsustas Väikevend teha eksperimendi – kui ta jätab mahlaklaasi lauale, siis on hommikul täpselt näha, kui palju äädikakärbsed on vahepeal ära joonud. Noorel teadushuvilisel jäi katse piiratud, ent resoluutse ema sekkumisel lõpule viimata.

Kui ma tõin täna endale õuest õuna, siis tekkis hirm, et nad söövad selle mul otse käest. Aga ma olen tugevam!

Ja siis on meil veel tolmuimeja! Nii me siis seda jahti peamegi. Õhtul ja hommikul kui keegi vahepeal kodus on, siis päeval ka. Kusjuures enneolematu jahisaagi tabasime täna õhtul poiste toa aknalt.

No kust nad tulevad, ah?

Advertisements

6 thoughts on “Jahihooaeg

 1. ritsik ütles:

  viimase Maalehe (või oli see eelviimane) Targu talitas oli äädiklastele lõksuseadmisõpetus. Võtad pooleliitrise klaaspurgi, teed paberist lehtri, milles ava nii paar millimeetrit, valad purki mahla vms äädiklastemagnetit ja teibid kleeplindiga lehtri purgisuu peale, koonus allapoole. Lind poeb purki, välja ei saa. Meil töötab! Lisaks rakendasin ka tolmuimejat ja võib öelda, et sain paari-kolme päevaga platsi puhtaks.

 2. katrjuss ütles:

  Äädikakärbsed tulevad koos õuntega tuppa, kärbsemunadena.

 3. sehkendaja ütles:

  Meil sama häda. Tuleks ka Ritsiku õpetust proovida.

 4. Indigoaalane ütles:

  Väga hästi aitab ka värske kastan(imuna). Soovitavalt koos rohelise ogalise ümbrisega. Tuppa tuua ja õunakausi kõrvale panna. Kui ära närtsib, siis on muidugi pudilased tagasi.

 5. luize ütles:

  Äädikakärbsed pidada tulema õuest. Ma olen tavaliselt õunu ja sellist kraami rõdul hoidnud, aga seekord tõin tuppa ja oluliselt vähem äädikakärbseid on. Nüüd kui ilmad külmemaks lähevad, on ju uks ka kinni enamasti. Toas seavad nad ennast sisse prügikasti, aga kui see välja viia ja puhtaks teha ning siis toimuimejaga valvas olla paar päeva, hoiab ka üsna puhtana.
  Aga ma ka ei salli neid, uhh. Jahihooaeg algas eelmisel nädalal.

 6. iibis ütles:

  No nii, tänu pr Ritsiku meetodile on kodune populatsioon väljasuremise äärele viidud.

  Ise nägin täna Rimis isuäratavaid virsikuid – puuviljakuhilat lähemalt silmitsedes selgus, et taimetoiduks seda vist enam pidada ei saa, kuna viljad olid paksult äädikakärbseid täis. Bioloogia toimib euronõuetest hoolimata! Virsikud jäid minust kahjuks ostmata.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s