Nojah. Läks lahti!

Paar päeva tagasi jäin äkitselt silmitsema oma esikpoega.

Ee… Lõvipoiss, kas sa tõesti lähed juba neljandasse klassi?!

No iseenesest ma muidugi teadsin, et mu poeg lõpetas kevadel kolmanda ja põhimõtteliselt ka seda, et kolme järel tuleb neli, aga ikkagi… Kusjuures asjaolu, et mu tütrerosin juba viiendasse läheb, ei tundu pooltki nii kummastav. (Tema on ju alati suurem olnud!)

Ja mu suured ja tublid lapsed tegid juba mitu päeva ettevalmistusi. Suur Vend käis laulu- ja tütar orkestriproovis, et esimeste klasside aktusel esineda.

Ma ise ärkasin täna hommikul – kui suvist rütmi arvesse võtta – enam-vähem öösel (kell pool seitse) ja läksin õpetajatele kaubamaja esistelt tädidelt lilli ostma. Päris palju lilli läks tarvis – ka Väikevend viis kõigile oma lasteaiaõpetajatele kimbu.

Mõlemad lapsed said endale uued klassijuhatajad – kuna kool oli kahjuks nii populaarne, tuli ka Suure Venna senisel klassijuhatajal uuesti esimene klass võtta. Nii et juba neljandast siis aineõpetajad. Uus klassijuhataja tekitab meie spordipoisis suuri ootusi, kuna tegemist on kehalise kasvatuse õpetajaga.

Minul algas ka kool, muidugimõista. Käisin täna koguni juuksuris. Positiivne oli asja juures see, et kõik mu lapsed panid seda tähele. Teisalt aga nentis Kõrreke, et ma näen välja nagu õpetaja.

Mehhanism on käivitunud.

Advertisements

6 thoughts on “Nojah. Läks lahti!

 1. helle ütles:

  Toredale õpetajast blogijale ilusat kooliteed. Muidugi ka lastele sama!

 2. hanna ütles:

  Ilusat kooliaastat ka meie poolt. Laps läks esimesse klassi ja vähemalt siiamaani on kooliga rahul 😀 . Kahjuks on üsna priskeks miinuseks asjaolu, et oma aabitsas on ta siiralt pettunud – siinsed lapsed alustasid kooliteed Avita kirjastuse poolt väljaantud Nukuteatri teemalise aabitsaga…

  • iibis ütles:

   Eks igal ajal ole omad aabitsad, küllap see Nukuteater kah armsaks saab. Ma vähemalt loodan. Meie omad said Anna ja Aadama, see oli ilus (Edgar Valter) ja vaimukas (Leelo Tungal). Aga lohutada võib end mõttega, et Nukuteater on siiski parem kui näiteks Lenini sünnipäeva ja maiparaadi teema (millest ju ometi kah lugemine selgeks saadi.) Palju koolirõõmu nii lapsele kui emale!

 3. Piret ütles:

  Ilusat algavat kooliaastat! Meie suur “väike” mees alustas sel aastal samuti kooliteed ja esimeseks aabitsakt Anna ja Aadama aabits – väga ilus ja lahedate tekstidega, võib ainult arvata, kes selle esimesena läbi luges.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s