Uudised ja hirmud

Nad teadsid, et nüüd tuleb midagi jubedat, sest Kroosu-Maaja jutustas ainult jubedaid lugusid. Kui need just ei rääkinud mõrtsukatest ja varastest, tontidest ja kodukäijatest, siis kindlasti hirmsatest hukkamistest ja koledatest tulekahjudest, õudsetest õnnetustest ning surmatõbedest või ohtlikest metselajaist.  (A. Lindgren, Vahtramäe Emili uues vembud)

Lapsepõlveõhtutega seostub koos piparmünditee ja võileibadega ka köögiraadio ja Gabriel Hazak, rääkimas näiteks Ronald Reaganist ja tema tähesõdade programmist. Võib olla seetõttu, et tähed on kaugel, aga mingit ohutunnet ma tegelikult eriti ei mäleta. Tuumasõda vist ikka kartsin?

Aga tuumasõdadest hirmasamad tundusid igal juhul kamp joodikuid, kes võisid olla (aga võisid ka mitte olla) ühes põõsastikus, mille kõrvalt läks mööda lähim tee kodupoest koju. Enamasti nad vist olid, jõid peediveini ja õlut. Igaks juhuks kiirendasin vist sellest põõsastikust möödudes sammu, kuigi ma ei mäleta, et neid õigupoolest möödujad eriti huvitanud oleks.

Enamasti ma viimasel ajal telekast uudiseid ei vaata, kommertskanalite omadega pole harjunud ja AK on parasjagu siis, kui ma Väikevennale unejuttu loen. Aga ühel õhtul ma juhtusin siiski vaatama – no ikka päris õudsed asjad juhtuvad. Terror ja lennuõnnetused ja autoavariid. Muud vist nagu polnudki. Suur Vend vaatab küll päris sageli uudiseid. Olen ikka mõnikord küsinud, kas need uudised hirmu ei tekita.

Ei tekita.

Küll aga, kui tulla otseteed  trennist jalgrattal koju, on surnuaaial või raudtee juures kamp joodikuid. Nemad tekitavad küll kõhedust.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s