Kuhu läheb lumi ja muud kaduvad kunstid

Esmaspäeval ütles lõplikult üles Kõrrekese telefon. Peale dramaatilist hommikut (Kõrrekese etteastet arvesse võttes olid tema letaalse lõpul leidnud telefoni poolt põhjustatud kannatused hullemad kui Taani printsil, kes õpinguilt naastes leidis isa surnud olevat ja ema oma onuga abiellunud.) Seega esmaspäeva pealelõuna sisustas telefoni ostmine tütrele. Siis veel kevadine müts pojale. (Lõvipoiss ei nõudnud midagi. Aga võttis lihtsalt kunagi vanaema poolt toodud mütsi kodutänavalt ümber nurga keerates peast). Trennist naases poiss hea tuju (olid võitnud) ja sünnipäevakutsega. Uus müts õnneks meeldis.

Teisipäeva pealelõunaga polnud samuti muret. Nimelt pass Lõvipoisile. Tema on meie seast esimene, kel sel puhul ka sõrmejäljed võeti (muuhulgas pidi ta passilauaprouale ka keskmist sõrme näitama). Ning ehkki see on poisile juba kolmas pass, kvalifitseerus ta esmakordselt ka kolme risti asemel autogrammi andma. Pärast ostis poiss endale omaenda raha eest ka spinneri. Ärge küsige minult, mis see on. Vurr, määratles Väikevend, ja ma arvan, et tal oli põhimõtteliselt õigus. Õhtul kodus teatas Kõrreke, et tal on neljapäevaks uut valget pluusi vaja, sest vana on väike.

Täna käisime Kõrrekesega kinos. Jane Eyre, loomulikult. (Teel kinno ostsin Kõrrekesele uue kevadise salli, sest, nagu selgus, lapsel kael külmetas, sest tal lihtsalt polnud kevadist salli olemaski.) Saalis olid ainult naised.

See oli ka esimene kord, kus Väikevenda lõbustanud Vanaema meilt peale kino või teatrit muljeid küsis. Kõrreke oli lummatud. (Võib arvata, mis raamatu juurest ma ta nüüd magama pean saatma.) Mina lugesin raamatut viimati ehk kakskümmend aastat tagasi (ausõna, see number tekitab mõningast õudust – kuid teisalt, eks see ju üks lasteraamat ole). Film oli üsna selline, nagu ma raamatut lugedes tegelasi ja atmosfääre ette kujutasin. Jane oli aus, kindlameelne ja kahvatu, mr Rochester hukutavalt võluv ja hull maadam tõeliselt hull. Nagu olema peab. Ainult StJohn oli minu ettekujutuses kuidagi ilusam…

Vanaema nentis, et ega see kõik ikka omaaegse Timothy Daltoniga tehtud filmi vastu ei saa ja tema ikka parem vaatama ei lähe.

Homme siis kooli kontsert (selle jaoks oligi valget pluusi tarvis).

5 thoughts on “Kuhu läheb lumi ja muud kaduvad kunstid

 1. nodsu ütles:

  Ma guugeldasin spinnerit ja kuna üks pilt, mis ma sain, oli sihuke, siis ma järeldaks, et spinner ongi ingliisi keeles vurr. Neid eesti vurre oli ju ka mitmesuguseid, vanaaegne vurriluu nägi hoopis teistsugune välja kui hilisemad poevurrid.

  Poes on ühel konkreetsel firmal (nime ei mäleta) plastkaanega plekkpurgi sees mitut sorti maapähkleid (üks sort on meega, üks tšilliga) ja kui see purk tühjaks saab, siis saab ta nurga peale püsti panna ja keerutada, väga hea vurr on.

 2. iibis ütles:

  Ehh, muidugi on vurr. Ainult et ajad, kui vurr tehti lõunasöögijäänustest, on lõplikult möödas. Millest muidu mänguasjatööstused elatuksid?

  Vurr maksis rohkem kui pool poisi igakuisest taskurahast ja on olemas “kõigil poistel meie klassis, välja arvatud R ja M. R arvas, et see on mõttetult kallis ja mis M-l pole, ma ei tea!”

 3. sehkendaja ütles:

  Meil olid ka spinnerid päevakorras mõned kuud tagasi. Sai endale kolm tükki vist – need vist need lego spinnerid, mille nimeks Ninja Go! ? – aga peab tunnistama, et nendega enam siiski väga ei mängita. Plussiks oli, et poistel olid tõesti koolis kaasas ja said rahulikult mängida, ei pidanud mööda maja tormama ja pahandusi põhjustama.

  Jane Eyre’i kohta kardan sama – kes see ikka Timothy Daltoni vastu saaks… Kuigi tahaks siiski uut ka vaatama minna. Aga ma ei tea, kuidas ma ei saa end sinna veetud. Kuninga kõne ka vaatamata ja….

 4. anonyymne AK ütles:

  peaminister on siis äärelinnlane – see selgitab tema avalikud sõnavõtud tippsuusataja teemadel; muideks, ka hispaania jalgratturit kaitsnud peaminister oli äärelinnlane 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s