Nädalavahetus ennustuse, surnud hiirte ja rullbiskviidiga

Mida on öelda kohvipaksul?Reedel nägi tass peale mu hommikukohvi välja just selline. Tagantjärele võib öelda, et ended olid seal tõesti peidus. Kuigi ehk mitte just kohvipaksus, vaid tassi seinale maalitud hiirte näol. Samas, kui nüüd jääda ausaks, tuleb tõdeda, et hiired ei kadunud sealt tassist ka peale vannikuuri nõudepesumasinas.

Laupäeva hommikul panin õige perenaisena bolognese juba hommikul vara podisema. Mis sa ikka eriti teed, kui pesamuna vastselt palavikutanuna tubasele režiimile määratud ja ühine kevadeuudistamine tuleb edasi lükata. See-eest oli oma järeltulijaid visiteerimas nende härra isa. Nii et kui lõuna ajal oli aeg pasta potiga tulele panna ja vee keemaminekut tuli oodata hea pool tundi, tegi härra oma tegusale loomusele vastava Otsuse. Bolognese ja tagliatelle jäid vana veterani viimasteks jõupingutusteks ning pealelõunal valisid härra ja Lõvipoiss uue pliidi välja.

Pliidivahetus oli ülimalt meelelahutuslik. Vana pliidi tagant tulid välja: palju tolmu, münte, üllatusmunadest välja tulnud jullasid, ammu purunenud ja unustatudki nõude kilde, veel hästi palju tolmu ja kaks surnud ja mumifitseerunud hiirt. Ma arvan, see pliit oli seal püsti umbes sama kaua, kui maja ise.

Uus pliit sai paika ja hoolimata hiiremuumiate puudumisest tuli proovitöö Rullbiskviit välja eeskujulikult. Lõvipoiss oli pisut solvunud, et ma tahtsin esimese koogi ise küpsetada, ja ausalt öeldes hakkas mul endalgi pärast pisut piinlik. See-eest tänaõhtused Vaesed rüütlid tegi poiss täiesti ise valmis! (Kui sa ei tea, mis on või kes on Vaesed rüütlid, loe siit. Lõvipoiss leidis muide ühest laste kokaraamatust, et on olemas ka variant Rikkad rüütlid, kus kõige peale pannakse ka vahukoort.)

(Kõrreke, kuulnud hiirest, küsis endale omase erksa uudishimuga: Ja mis te nendega tegite? Kui vastasin talle, et panime uue pliidi taha, päris ta endiselt teadmishimulise tooniga: Ja mispärast siis?)

Selline nädalavahetus siis. Hiirte ja pliitidega.

Advertisements

2 thoughts on “Nädalavahetus ennustuse, surnud hiirte ja rullbiskviidiga

  1. iibis ütles:

    Kus on, sinna tuleb juurde, võisin nentida, kui leidsin hommikul välisukse eest värske hiirelaiba. Meie maadam? Või mõni muljet avaldada sooviv kõutsi-isand?

  2. Paula ütles:

    Toodi balsameerimiseks, jutud teie osavusest on hiirte hulgas levinud.
    Iibis sa oled tore inimene!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s