Päkapikurežiim

Selge on see, et mingit äratust lapsed enam ei vaja.

Esmalt kuulsin ma hõiskeid.

Emme! Õde! Venna! Päkapikud on käinud!

Väikevend oli känguruhüppega minu voodis oma hirmusvägapalavalt igatsetud advendikalendriga. Ja mitte tavalise, vaid lego rüütlite omaga. Lisaks veel kiri päkapikult ja väike jõuluvanakujuline šokolaad.  Otsisime välja õige kalendriruudu – seejärel pandi  kokku sepp, kes sai pihku mehise vasara. Lugesin ette kirja päkapikult. Siis jagas Väikevend oma šokolaadi minuga – ja oleks läinud ka õele ja vennalegi tükikest viima, kui ma ta elevust pisut maha rahustasin. (Küllap on neilgi päkapikk käinud – olgu siinkohal öeldud, et mu prognoos osutus õigeks.)

Ümberringi oli kõik haudvaikne.

Lülitasin telefoni kella vaatamiseks sisse.

Kell oli 2.11.

Advertisements

7 thoughts on “Päkapikurežiim

 1. ritsik ütles:

  😀
  päkapikunduse juures on kaks kohutavat aspekti- kriuksuvad põrandad ja vanainimese vilets mälu. küll ma pingutan, et igal õhtul oleks meeles sokkidega asjatada, 23 korda veel meeles pidada…

 2. iibis ütles:

  Täna on toimunud edusammud. Väikevend magas – eilsega võrreldes siis pea poole päevani – ja ärkas alles kell 5.06

  Aga vahepeal on käinud mul kah päkapikud ja mu ajaveebi ümber kujundanud.

 3. reet ütles:

  Meil on sussid päkapiku jaoks valmis pandud lastetoast kaks ruumi edasi, nii et ei pea hiilima. Lapsed ise valisid koha, et nii saab päkapikk kenasti mööda sissesõiduteed tulla ja ei pea lumes sumpama…

 4. neiudärevil ütles:

  Päkapiku aeg on üks ütlemata armas aeg.Minu lapsed on juba suured ,aga hiljuti sai veel nalja tehtud ,kui nad muigamisi oma 46 nr. sussid akna peale panid. Oma 15 aastasele tütrele ostsin ikka jõulukalendri ,kust ta usinalt igal hommikul ühe luugi avab .
  Selle eest lasteaias saan iga päev lapsi petta ja on tõeline kunstükk tabada hetke ,mil kõik 20 last magavad.Aga nende rõõm on nii siiras.Uskumatu ,et ühel kommil ,mille on toonud päkapikk , võib nii suur võlujõud olla .

 5. Kader ütles:

  Meie päkapikud käivad kööki – seal on saapad kõik ahju ees reas. Nii on neil alati selge pilt ka, kui rahvast majas rohkem on. Ei pea igal öösel majas ringi kolistama ja kodakondseid kokku lugema. Paar peent spets-sokki ripub küll ka, aga eks näis, kas nad neid üldse omaks võtavad.
  Aga jah, Ritsik mainitud vanainimese viletsa mälu faktor põhjustab vahel öiseid häireid…

 6. Kadri ütles:

  Päkapikupaanika! Kõige suurema lapse välisjalanõusid ahju ees ei ole. Ilmselt on üles seatud päkapikulõks. Tuleb läheneda loominguliselt…

 7. iibis ütles:

  Aga minul käis ka täna päkapikk täiesti päevasel, võiks isegi öelda, et töisel ajal. Oli umbes nii koolilapsesuurune. Tuli ja pakkus kommi otse punasest mütsist.

  Aga praegu lähen keedan kohvi, et mitte enne lapsi magama jääda.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s