Võõrkeel ja karvane vaal

Mida vastata lapsele, kes küsib usalduslikus vestluses emaga: mida tähendab похуй?

Minu vastus oli ilmselt klassikavaramu: KUST sa seda kuulsid?

Õpetaja käskis emalt või isalt küsida.

?

Noh, M ütles seda üle klassi. Õpetaja küsis, et kas ta teab, mida see tähendab, aga ta ei öelnud. Siis käskiski kodus küsida.

Tõlkisin siis hästi täpselt.

Ehmatasime vist mõlemad ja olime mõnda aega vait. Ma loodan, et paus kandis.

Pärast rääkisime tööõpetuses meisterdatud seentest. Poeg kurtis, et seesama võrukaelik M on küll üksi istuma pandud, aga sellegipoolest seletab kogu aeg tüdrukutega.

Tahab neile muljet avaldada.

Lõvipoisi toonis ei puudunud ka teatav imetlev noot.

Pärast näitas Lõvipoiss veel uhkusega oma loodusõpetuse töölehte. Viis miinus.

Sa kirjutad siin imetajate näiteks vaala ja üheks tunnuseks, et imetajatel on karvad, uurin ma tööd.

Tal ongi! Aga hästi väikesed.

On ka või?

Advertisements

2 thoughts on “Võõrkeel ja karvane vaal

 1. kasja ütles:

  Aga kas pole selle sõnaga nii, et eesti keeles on see oma tõljetähenduse – vähemalt väga otsese tähenduse – kaotanud? Vene keelt kasinalt oskavad vanuserühmad ei tule ju selle pealegi enam, et see üldse vene keelest pärineb. Kõnekeeles öeldakse “mul on pohhui” – tähenduses, et mul on jumala ükstapuha, jätab külmaks, mul on savi jnejnejne.
  Nagu on tulnud kuskilt ka sõna pohhuist – mis märgib inimest, kes suurt millestki ei hooli, kokkulepetest ei pea ja üldse väga usaldusväärne pole. Siin võib muidugi kahtlustada ka mingit ristsugutist sõnaga “boheemlane”. Väga hea, kui lapskasutaja aimu saab, et sõnal on rohkem tähendusi kui tema arvata oskab – kuigi pole ju kindel, kas kasutajale ka keegi kodus seletama vaevus..

 2. anonyymne ütles:

  Poisil on õigus. Kuid loomulikut võiks imetajate eritunnustena pigem midagi ehk suguelundkonnast või järglaste hooldest esile tuua.

  Question: Do Whales Have Hair?
  Whales are mammals, and one of the characteristics common to all mammals is the presence of hair. We all know that whales aren’t furry creatures, so where do whales have hair?
  Answer:
  There are over 80 species of whales, and hair is only visible in some. Whales have hair on their heads as fetuses, but they don’t always keep it. Some of the larger baleen whales have visible hair.

  One great example is the humpback whale, which has golf ball-sized bumps on its head. Within each of these bumps, called tubercles, there is a hair follicle.

  Other examples include the right whale, which has hairs on its chin and upper jaw, and the bowhead whale, which has hairs on its lips, chin, snout and behind its blowhole.

  Since hair is not needed for warmth, scientists think the hair serves as a sensory structure, and may be used in social or sexual situations, or for calves communicating a need to nurse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s