Õndsad õhtud

Oo, kuidas mulle tegelikult meeldib, et Väikevend on eas, kus ta ühtaegu on veel selline soe kaissupugeja ja kõva kallistaja ja teisest otsast juba suur!

Täna mängisime õhtul doominot. Ploom tõi mängu vist mingid kaks aastat tagasi kingiks, aga Väikevennal võtavad asjad aega. Igal juhul on kõik doominoklotsid kenast alles, Väikevend seadis nad põrandale valmis ja kutsus õde Kõrrekese kah mängima (suur vend oli härraga juuksuris ja klassiõhtu karnevaliks kostüümi hankimas).

Mängisime kolmekesi kaks mängu – ning umbes sama kaua võttis Väikevennal klotside karpiladumine. Tal oli oma keerukas muster – ja kui segi läks, tuli otsast alustada.

Seejärel dušš. Juuksed paluks kammida ja föönitada!

Unejutuks Jip ja Janneke – raamat, millest vist lapsed iialgi ei tüdi. Sageli sätivad suuremad õde-venda kah voodiotsale kuulama – täna olime siiski kahekesi, kuna õde harjutas flööti.

Päevast rääkides oli Väikevennal mure. Keegi ei olnud tahtnud temaga koos lasteaias rüütlit mängida – peale ustava hiire, loomulikult.

Aga igal rüütlil peab olema toateenija, koristaja ja Une-Mati, oli rüütel murelik.

Samuti ei tahtnud ta täna minna lauluringi – oktoobrist algasid ka hoopis mehisemad judo ja jalgpall, ning lauluring, kus ta vahepeal juba heal meelel käis ja õpetaja käest kiitagi sai, tundus liiga tüdrkute värk.

Pärast laulsime. Väikevend võib valida ise kolm laulu. Tänane valik räägib ise enda eest- Haldjate jõuluööAisakell ja Kelgusõit.

Hommikuti käib Väikevend juba mõnda aega aknalauda kontrollimas – muidugi alustavad päkatsid oma reide detsembris, aga mine tea…

Lõvipoiss naases ülimoodsa soenguga – igaks juhuks läks ta koju jõudes peadpidi kraani alla – ja rebasemaskiga. Õnneks jõudis õigeks ajaks, et vaadata oma lemmiksaadet. (Kui tal trenni pole, vaatab ta poole seitsmeseid ka.)

One thought on “Õndsad õhtud

  1. Sehkendaja ütles:

    Mina olen proovinud oma lastele ka Jipi ja Jannekest lugeda – ei istu neile (tooniandjaks on enamasti Anton muidugi, Hildale võiks ka entsüklopeediat lugeda – kui ei huvita, siis ta ei süvene, aga on rõõmus, et loetakse).

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s